Skup surowców wtórnych - co poddaje się recyklingowi?

Po co wyrzucać rzeczy do kosza, skoro można je przerobić lub poddać recyklingowi? Oprócz przekierowywania domowych śmieci na wysypiska, możesz również wybrać skup surowców wtórnych i spieniężyć swoje nieużywane lub uszkodzone rzeczy. Od złomu, po materiały budowlane, możesz oddać do recyklingu ogromną różnorodność przedmiotów za darmo, bądź za gotówkę.

Znajdź skup surowców wtórnych

złom

Chociaż niektóre punkty skupu surowców wtórnych są zamykane, nadal można znaleźć miejsca, które zajmują się recyklingiem. Aby znaleźć jedno z nich, warto poszukać informacji, gdzie w Twojej okolicy znajduje się skup surowców wtórnych na stronach internetowych lub popytać rodzinę i znajomych. Pamiętaj, że nie za wszystko dostaniesz pieniądze, ważniejsze jest bowiem to, że we właściwy sposób będziesz mógł pozbyć się niepotrzebnych już lub potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów ze swojego domu, podwórka, czy firmy.

Przygotowanie produktów do recyklingu

Skontaktuj się z lokalnym punktem zbiórki, aby sprawdzić, czy musisz przed oddaniem lub sprzedażą przygotować surowce wtórne w jakikolwiek konkretny sposób. Niektóre skupy wymagają zdejmowania nakrętek z butelek lub sortowania i wiązania kartonów. Sprawdź zasady, aby zaoszczędzić cenny czas. Przed recyklingiem upewnij się również, że prawidłowo zapakowałeś przedmioty, ponieważ mogą one spowodować mały bałagan. Nawet jeśli dokładnie wypłuczesz wszystkie butelki i puszki, może pozostać na nich trochę wody i innych pozostałości; przetransportuj je w pojemnikach lub torbach, aby chronić wnętrze samochodu.

Jeśli przekazujesz telefon komórkowy lub inny przedmiot elektroniczny, upewnij się, że usuwasz z niego swoje dane osobowe, w tym listy kontaktów, wiadomości tekstowe, zdjęcia, hasła, pliki do pobrania i wszystko inne, do czego nie chcesz, aby dostęp miały przypadkowe i obce osoby.

Co poddać recyklingowi za gotówkę?

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz otrzymać w punkcie skupu surowców wtórnych zapłatę za recykling przedmiotów, takich jak:


źródła:
https://scrapssw.pl/skup-zlomu.html