Opakowania na prezenty - gotowe, czy robione własnoręcznie?

Pakowanie prezentów jest sztuką samą w sobie. Z pewnością każdemu z nas przyszło męczyć się z cięciem papieru i zaplataniem idealnych kokardek ze wstążek. Jednak dzięki stosowaniu pewnych zasad, prezenty mogą wyglądać naprawdę wspaniale, a ich pakowanie może być przyjemnością. Jak to możliwe? Zapoznaj się z przygotowanymi wskazówkami:

Zbierz materiały

pudełka na prezenty

Przed pakowaniem upewnij się, że jesteś w pełni przygotowany do rozpoczęcia pracy. Będziesz potrzebował nożyczek, taśmy, markerów, wstążki, a także papieru do prezentów lub pudełka. Mogą mieć one różne kolory, przez co nie będą potrzebne etykiety z imionami, a by upominek trafił w odpowiednie ręce.

Dokonaj pomiarów

Nie spiesz się cięciem papieru, ponieważ może się okazać, że zrobisz to niewłaściwie. Dokładnie zmierz prezent, który chcesz spakować. Dzięki temu każda jego strona zostanie równomiernie pokryta. Natomiast, jeśli nie chcesz się trudzić z zawijaniem upominku w papier, postaw na gotowe rozwiązania, jak m.in. opakowania na wymiar. Brzmi wspaniale prawda? Opakowania na wymiar możesz zamówić w sklepach internetowych firm, które specjalizują się w produkcji artykułów papierniczych. Zapoznaj się dokładnie z ich ofertą i wyślij zamówienie. Zaletą wynikającą z zakupu opakowania na wymiar jest to, że będzie ono idealnie dopasowana do rozmiaru Twojego prezentu, więc nie będzie się on przesuwał, co mogłoby spowodować uszkodzenie.

Przymocuj papier

Wyśrodkuj prezent na papierze i przenieść jedną stronę papieru w górę, a w połowie drogi w poprzek, przyklejając go do przedmiotu z kawałkiem taśmy. Następnie, przed przeniesieniem drugiej strony papieru na pierwszą, stwórz czystą krawędź, składając go na pół centymetra lub więcej, używając palców, aby utworzyć ciasne zagniecenie. Na koniec podnieś tę stronę do góry, tak aby nachodziła na pierwszą i przyklej taśmą. Jest to bardzo ważne, ponieważ w innym przypadku papier nie będzie się trzymał.

Wykończenie

Zamiast wyrzucać pozostałości papieru i wstążki, użyj ich ponownie do wykończenia pudełka lub torebki na prezenty. Możesz także wykorzystać takie akcesoria, jak guziki lub koronka, nadając upominkowi oryginalnego charakteru.

Jeśli jednak brakuje Ci czasu i wciąż nie potrafisz udoskonalić sztuki pakowania prezentów, nie rozpaczaj! Na rynku dostępne są również alternatywne, gotowe opakowania na wymiar, które nie tylko wspaniale wyglądają, ale przede wszystkim są dostosowane do rozmiaru prezentu, który zamierzasz wręczyć. Poza tym wykonane są z ogromną starannością i z wykorzystaniem trwałych materiałów. Co powiesz na przykład na piękną, drewniane pudełeczko, w którym możesz umieścić biżuterię lub portfel? Opakowania na wymiar są bardzo stylowe, nic więc dziwnego, że cieszą się coraz większą popularnością.


źródła:
http://silverbox24.pl/opakowania/pudelka-okragle/