Rodzaje elektrozaworów

Elektrozawory są zaworami aktywowanymi elektrycznie, zwykle używanymi do sterowania przepływem lub kierunkiem przepływu powietrza bądź cieczy w systemach zasilania płynów. Elektrozawory są stosowane zarówno w pneumatycznych, jak i hydraulicznych systemach zasilania olejem hydraulicznym.

Elektrozawory dwudrogowe

zawory ciśnieniowe

Najbardziej podstawowymi elektrozaworami są dwudrogowe, które po prostu otwierają się i zamykają, aby umożliwić przepływ, gdy cewka jest pod napięciem. Są one dostępne w wersji "normalnie otwartej" i "normalnie zamkniętej", co oznacza odpowiednio zawór normalnie płynący i normalnie zablokowany. Normalnie otwarty w przypadku zasilania cieczą jest przeciwieństwem normalnie otwartego w elektronice.

Elektrozawory trójdrożne

Powszechnie stosowane są również elektrozawory trójdrożne, umożliwiające przekierowanie płynu z jednego kanału do drugiego. Dwa równoległe zawory mogą być używane do sterowania i dwukierunkowego sterowania cylindrem. Chociaż konstrukcja różni się w zależności od zastosowania, ten typ zaworu może być stosowany w pneumatyce lub hydraulice.

Elektrozawory suwakowe

Elektrozawory suwakowe składają się ze suwaka obrabianego maszynowo, który może się przesuwać w korpusie zaworu obrabianego maszynowo. Do każdego końca może być dołączony tłok, co pozwala na przesuwanie elektrozaworu w obu kierunkach. Elektrozawory hydrauliczne są bardzo popularne, ponieważ pozwalają na dwukierunkową kontrolę siłownika w korpusie pojedynczego zaworu.

Elektrozawory do zastosowań hydraulicznych lub pneumatycznych są dostępne jako jednostki modułowe montowane na kolektorach. Zawory te zawierają standardowe schematy montażu i przenoszenia, dzięki czemu zawory dowolnego producenta mogą być instalowane na tym samym rozdzielaczu. Najczęściej zawory te są również dość ekonomiczne i łatwo dostępne.

Cewki zaworu elektromagnetycznego mogą być wyposażone w złącza DIN, przewody ołowiane, złącza lub inne popularne formy połączeń elektrycznych stosowane w energetyce i automatyce płynów. Elektrozawory często posiadają zdejmowane cewki, co pozwala na szybką i łatwą wymianę po ich awarii. Cewki mają również szeroki zakres zastosowań i przeznaczenia. Niektóre z nich przeznaczone są dla środowiska przemysłowego, w którym warunki atmosferyczne są spójne. Mobilne środowiska są znacznie bardziej wymagające i wymagają cewek, które są w stanie poradzić sobie zarówno z ekstremalnymi zakresami temperatur, jak i działanie czynników zewnętrznych.

Jakie wybrać?

Produktem wartym polecenia są elektrozawory Vickers, marki, która bazuje na wysokiej jakości materiałach. Elektrozawory Vickers wyróżniają się długotrwałością i niezwykłą wytrzymałością. Poza tym firma stara się spełniać oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Dzięki czemu w ich asortymencie znajdują się różnorodne produkty.

KOMENTARZE:
• Krzysztof
http://bthnuma.pl/armatura-przemyslowa/ | 2019-08-13

Elektrozawory to świetny mechanizm w instalacjach. Umożliwiają automatyzację i sterowanie zdalne.